В умовах війни українські банки зобов'язані були змінити правила для деяких своїх клієнтів. Наприклад, військовим та їхнім родинам тепер не нараховують відсотки, штрафи та пеню за кредитами. Єдина вимога – продовжувати сплачувати основну суму кредиту.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦі норми закріплені у законі про соціальний захист військовослужбовців та у Цивільному кодексі.
Якщо говорити про інших громадян, то на період воєнного стану та протягом місяця після його закінчення банки не можуть нараховувати штрафи за прострочення платежів за кредитами.
Але є важлива умова: ця норма стосується лише боргів, які виникли після 24 лютого 2024 року. Штрафи, нараховані до цієї дати, доведеться сплатити.
Військові також звільнені від відсотків за кредитами, але їм все одно потрібно сплачувати основну суму боргу. Щоб скористатися цими пільгами, мобілізованим українцям чи їхнім родичам потрібно звернутися до банку з документами, що підтверджують їхній статус.
Якщо позичальник довго не платить за кредитом, банк може подати на нього до суду. Зазвичай це відбувається через 3-4 місяці прострочення. Суд може винести рішення про стягнення боргу, і банк має три роки, щоб це зробити. Якщо позичальник є військовослужбовцем, судове провадження можна перенести до закінчення служби.
Тим, хто не пов'язаний із військовою службою, краще спробувати домовитися з банком про реструктуризацію боргу чи кредитні канікули, щоб уникнути судових розглядів та зайвих витрат на адвокатів.
Нагадаємо, українцям обмежать доступ до кредитних коштів: за що більше не зможете розрахуватися
Раніше ми писали про те, що санкції ЄС позбавляють українців доступу до їхніх грошей: масово зупиняють перекази
Крім того, Знай.ua розповідав про кредити на сонячні панелі: пільгові умови, приховані ризики та що робити, якщо гроші не допоможуть