Незважаючи на війну, багато українців продовжують отримувати субсидії на комунальні послуги. В даний час існує кілька способів подання заяви на отримання субсидії: через Пенсійний фонд, мобільний додаток ПФУ, портал «Дія», Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) та інші.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ 1 жовтня очікується сильний наплив бажаючих подати заявки на субсидію, тому в Пенсійному фонді оприлюднили відеоінструкції для онлайн-звернень, що дозволить уникнути черг.
Для тих, хто вже отримує субсидію, її розмір автоматично коригується відповідно до змін тарифів на комунальні послуги. Однак нові заявники повинні пройти процедуру подачі документів.
Найшвидшим і зручним способом подання заявки є мобільний додаток "Дія", де вся процедура займає близько 15 хвилин:
- користувачам потрібно увійти на портал "Дія", знайти в меню розділ "Заява на субсидію".
- перевірити або оновити свої персональні дані,
- зазначити адресу та послуги, для яких потрібна субсидія,
- вказати IBAN рахунку,
- заповнити інформацію про зареєстрованих та фактичних мешканців, а потім підписати заяву електронним підписом і надіслати її.
Крім застосунку "Дія", також можна подати заяву через особистий кабінет на порталі Пенсійного фонду, де теж є відеоінструкція. Онлайн подача значно спростить процес для українців, адже це дозволить уникнути довгого очікування в державних установах та подати заявку за кілька хвилин у будь-який час дня і ночі.
При заповненні заявки важливо уважно вказувати всі дані, особливо щодо складу домогосподарства та доходів, щоб уникнути затримок у розгляді та призначенні субсидії.
Нагадаємо, субсидії на опалення: хто і як може подати заяву
Раніше ми писали про те, що українцям дадуть гроші на оплату "комуналки": хто може претендувати на допомогу
Також наш портал інформував, підвищенню тарифів на газ і тепло бути: коли впроваджують зміни