Останнім часом все більше українців стикаються з ситуацією, коли їхні банківські рахунки блокують без попередження і пояснень. І хоча це може здатися несправедливим, у багатьох випадках банки діють цілком законно. Розповідаємо, що може призвести до таких наслідків і як уникнути неприємностей.

Чи має банк право закрити рахунок без пояснень? Відповідь на це питання – так, банк має право закрити рахунок клієнта без детального пояснення причин. Багато українських банків, зокрема ПриватБанк, вже зробили таку політику частиною своєї роботи. Згідно з умовами договору, банк може в односторонньому порядку закрити рахунок і повідомити про це клієнта через електронну пошту. Хоча така ситуація може здатися несправедливою, вона часто зумовлена порушенням клієнтом умов договору або підозрою на незаконні операції.

Клієнти і працівниця ПриватБанку
Клієнти і працівниця ПриватБанку

Рахунок може бути заблокований з кількох причин, серед яких:

Порушення умов договору. Наприклад, якщо клієнт не оновлює свої особисті дані або надає неправдиву інформацію, банк має право закрити рахунок.

Популярні новини зараз
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім З 1 грудня платитимуть за пільговим тарифом: у кого зменшаться рахунки за світло
Показати ще

Фінансовий моніторинг. Банки зобов'язані відслідковувати підозрілі операції, особливо ті, що перевищують певні суми (400 тисяч гривень). Якщо у банку виникають підозри щодо законності операцій, рахунок може бути заблокований до з'ясування обставин.

Відсутність активності. Якщо протягом 12 місяців на рахунку не було жодних операцій, і він не містить коштів, банк має право закрити його.

Ризикові операції. Деякі типи операцій, наприклад, пов'язані з криптовалютою, казино або переказами від публічних осіб, можуть викликати підозри у банку, що також може призвести до блокування рахунку.

Якщо ваш рахунок було заблоковано, і на ньому залишилися кошти, вам потрібно звернутися до відділення банку. Там ви зможете вказати інший рахунок, на який буде здійснено переказ грошей. Якщо у вас немає рахунку в іншому банку, його потрібно відкрити.

Для того, щоб уникнути проблем з банківськими рахунками, варто дотримуватися кількох простих правил:

  • Регулярно оновлюйте свої особисті дані в банку.

  • Слідкуйте за умовами свого договору з банком і виконуйте їх.

  • Уникайте здійснення підозрілих або ризикових операцій.

Нагадаємо, Які операції по картці ПриватБанку ведуть до санкцій: можна залишитись без грошей

Раніше ми розповідали, що НБУ вводить ліміти на перекази: які є вийнятки

Також, При розрахунках картою зніматимуть доплати: ПриватБанк запустив нову функцію