Нерідко трапляються ситуації, коли купуючи пару взуття в магазині, воно вам дуже подобається, а коли прийшовши додому, ви помічаєте, що нові чоботи неякісні.

Не варто забувати, що закон на вашому боці, проте в окремих ситуаціях, вам можуть відмовити у поверненні коштів. Про це пише Держспоживслужба.

CVV-код для шопінгу
CVV-код для шопінгу

Покупцеві важливо звертати увагу на належне маркування взуття.

Крім наявності обов'язкової інформації про товар, що регламентується статтею 15 Закону України "Про захист прав споживачів" , вона повинна включати інформацію про три основні складові взуття, а саме: матеріал верху, підкладки та устілки, а також підошви.

Популярні новини зараз
Через що можна опинитися в "чорному списку" ТЦК і як з нього вибратися Гороскоп на тиждень 10-16 лютого для всіх знаків Зодіаку: поїздка Овнів, думки Близнюків та фінанси Козерогів Проблеми з доларами: в НБУ попередили банки та українців, будьте уважні під час обміну валют Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше
Показати ще

В індивідуальну упаковку кожної пари взуття має бути вкладена інформація (рекомендації) щодо її експлуатації та догляду за нею, а також гарантійних зобов'язань продавця (виробника).

Щодо гарантійного терміну на взуття, то слід пам'ятати, що згідно з частиною 3 статті 7 Закону України "Про захист прав споживачів", на сезонні товари гарантійний термін обчислюється з початку сезону.

Взуття Фото: скрін youtube
Взуття Фото: скрін youtube

Також встановлено перелік сезонних товарів, гарантійні строки за якими обчислюються з початку сезону:

  • зимового асортименту – з 15 листопада до 15 березня
  • весняно-осіннього асортименту – з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада
  • літнього асортименту – з 15 травня до 15 вересня

Гарантія на взяття не поширюється у двох випадках:

  • якщо покупець порушив правила експлуатації, догляду, зберігання взуття та за наявності механічних пошкоджень (опіки, порізи, проколи)
  • при деформації взуття внаслідок неправильного носіння, сушіння, а також дій хімічних та інших речовин

Нагадаємо, що накинуть лише кілька сотень? У НБУ відповіли, як для українців зміниться мінімалка до 2026 року.

Раніше ми повідомляли, що і на няню витрачатися не потрібно: українцям дозволили відкривати власні дитсадки – якісь умови.