У 61-й окремій механізованій Степовій бригаді військовослужбовці використовують сучасні технології, щоб справлятися із психологічним стресом після бойових дій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднією з таких методик є VR-терапія, яка допомагає бійцям розвантажити психіку та знизити рівень тривожності, повідомляється на сторінці бригади у Facebook.
Дослідження показують, що віртуальна реальність справді допомагає у боротьбі з ПТСР. За допомогою віртуальних окуляр бійці можуть "помедитувати" в різних приємних місцях, наприклад, у горах або біля озера, або виплеснути емоції в активних іграх. Цей підхід допомагає переключитися з важких думок та переживань, створюючи позитивні емоції.
Як розповіли у бригаді, розробники з української компанії "Asichi" створили спеціальні програми для VR, які роблять цю терапію доступною для всіх військовослужбовців. Це дозволяє працювати з емоціями та переживаннями, щоб допомогти бійцям краще впоратися з посттравматичним стресом.
Можливо, у майбутньому такі технології стануть доступними для всіх українських військових і навіть для цивільних із високим рівнем стресу. Якщо VR активно використовуватиметься, це може знизити ризик посттравматичних розладів і покращити загальний психологічний стан людей.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що частина українців з інвалідністю може опинитися в армії: за якої умови
Крім того, росіяни адаптують геймпади PlayStation та Xbox для бойових дронів: консолі завозять через паралельний імпорт
Читайте також, без розпізнавальних знаків, але з автоматами: українські прикордонники без попередження стріляють цивільними машинами