Мешканці будинку на вулиці Хотинській, 4Д у Чернівцях уже 20 років не можуть спокійно жити. З моменту, коли їхній гуртожиток, колишня частина цукрового заводу, була продана приватній компанії, люди стикаються з постійною судовою тяганиною.

Тепер вони ризикують виселитися, якщо не зможуть врегулювати свої права на житло. Про це пише МБ.

Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube
Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube

Історія почалася ще 2004 року, коли завод продав будинок фірмі "Мірт" із Запоріжжя. Замість того, щоб радіти продажу, мешканці опинилися в шоці – їхній будинок продали разом із ними. З того часу і почалася низка судів, які тривали у Чернівцях та Запоріжжі.

Верховний суд вирішив, що людей не можна виселяти без надання іншого житла.

Популярні новини зараз
Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла Не чекайте, поки картку заблокують: що терміново вимагає ПриватБанк від українців Манікюр лютого: які дизайни на нігтях зараз у тренді Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення
Показати ще

Деякі мешканці будинку погодилися викупити свої квартири, заплативши по 5000 доларів, але не всі змогли домовитися з власниками. Особливо складно було з Аллою Салімоновою, другою власницею будинку, яка не була зацікавлена ​​у продажу житла.

Мешканці гуртожитку, фото - Інформатор
Мешканці гуртожитку, фото - Інформатор

Тепер мешканці зобов'язані платити орендну плату – майже 5200 гривень на місяць. Вони готові викупити квартири, але лише за справедливу ціну, а не як за нове житло. Власниця, як і раніше, наполягає на своєму і подала до суду, змусивши людей підписати договір оренди до 2027 року, що залишає їх у невіданні щодо майбутнього.

Люди, які мешкають у будинку з 1978 року, не знають, що робити далі і як вирішити цю проблему. Вони хочуть, щоб їхнє житло визнали їхньою власністю, а не продовжували платити за нього, як за оренду.

Жителі шукають допомоги і сподіваються, що це судове свавілля нарешті закінчиться.

А ми нагадуємо, чому навіть порожня квартира "їсть" комунальні ресурси: як нараховують платіжки без мешканців

Раніше стало відомо, що графіків відключень немає, а проблеми зі світлом є: українці масово скаржаться на труднощі з електроенергією

Також Знай.ua повідомляв, більше ніяких ЖЕКів: хто тепер стежитиме за вашим будинком