На Тернопільщині в лісництві оселилися рідкісні птахи. Колонія сірих чапель облюбувала територію Скала-Подільського лісництва ДП «Чортківське лісове господарство» поблизу села Цигани в Борщівському районі Тернопільської області. Дикі і горді птахи живуть тут уже протягом кількох десятиліть.

Колонія птахів стала об'єктом для захисту ще в 1971 році. Тоді рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради птиці були віднесені до списку пам'яток природи. Після цього колонію взяло під охорону держава. Загалом площа зоологічної пам'ятки природи місцевого значення становить 10,5 га.

Гнездо серой цапли на дереве Фото: 7 дней

У деяких місцях птахи гніздяться в декількох метрах від дороги. На величезних дубах вони звили гнізда і виводять пташенят. На кожному дереві є по 2-3 гнізда, але іноді зустрічається і до 7 штук. Лісники розповіли, що колонія перемістилася сюди з іншого урочища Скала-Подільського лісництва, де сірих чапель турбували люди. Однак сеснікі відзначають, що тут люди теж поруч з птахами і пернаті не шукають інших місць проживання, а гніздяться і виводять потомство. Основних джерелом їжі для них є водойми з рибою.

До всього іншого лісники запевнили, що на території лісництва заборонено полювання. Птахи відчувають себе в цьому лісі себе комфортно. В середині дня пернаті зайняті власними справами і ловом риби, але деякі все ж відпочивають в гніздах. Одна з чапель гордо кружляла над деревами.

Популярні новини зараз

Українців відправили в січневий локдаун: які обмеження почнуть діяти вже 1 березня

Заради музики пішов з дому: молодий киянин покаже батькові свій талант на "Голосі країни"

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Показати ще

Нагадаємо, Знай повідомляв, що на Буковині облаштовують новий дендропарк.

Також Знай писав, що у Львові з'явилися ніжні й ароматні квіти лаванди.

Нещодавно Знай передавав, що в Карпатах зацвів рідкісний квітка.