На Тернопільщині повідомили сумну новину про смерть голови Теребовлянської районної станичної управи Братства ОУН-УПА імені подружжя прусаків на Тернопільщині Омелян Трач. Йому був 91 рік. Незважаючи на це він залишався активним громадським діячем. Жоден захід Братства ОУН-УПА імені генерала Степана Бандери не обходився без участі Омеляна Трача.

Омелян Петрович народився в 1928 році в селі Сапова Теребовлянського району. У 15 років пішов у підпілля і вів боротьбу з радянськими окупантами. Був заарештований в 1950 році і засуджений за статтею «зрада Батьківщини», «антирадянська пропаганда і агітація», «участь в контрреволюційній організації». Він потрапив до сталінських таборів на 25 років з конфіскацією майна. Відбував покарання в Іркутській області. Був звільнений у 1956 році і повернувся на Тернопільщину.

Крім того, Омелян Трач став рушійною силою національно-визвольного руху в 1980-1990 роках. У ці роки він продовжив діяльність у Теребовлянській районній станичній управі Братства воїнів ОУН-УПА ім. подружжя прусаків, Теребовлянської районної спілки політв'язнів та репресованих України.

Нагадавши, Знай писав, що 24 серпня, поки вся країна святкувала День Незалежності на Тернопільщині пішла з життя зв'язкова ОУН Олександра Свита. Їй було 95 років. Жінка проживала в Шумському районі Тернопільської області.

Популярні новини зараз

Захисник з позивним "Хук" залишив керівну посаду і відправився на війну: "Краще у бруді окопу лежати, ніж в калюжі власної крові"

Арсен Мірзоян показав своїх жінок у всій красі: Тоня, Ніна і маленьке диво на руках

Зірку "Останнього героя" здолала онкологія: "Боролася сильно і довго"

Президенту прострелили голову в день перемоги на виборах

Показати ще

Також Знай повідомляв, що в Тернопільській області померла жінка, яка пройшла всі жахи сталінських таборів. Серце Анни Степанівни Алексів зупинилося на 92 році життя.

Нещодавно Знай передавав, що на Тернопільщині в селі Йосипівка помер учасник ОУН-УПА Чоловський Михайло Іванович.