Тернопіль та кілька районів області потрапили до Червоної карантинної зони. У зв'язку з цим в цих містах і районах повинні були закрити школи, садки та університети, ресторани, магазини і торгові центри, ринки. Однак жителі Тернопільщини зажадали від місцевої влади не закривати Садки і школи, так як дітей немає з ким залишити вдома. Правоохоронці в свою чергу вийшли на рейди і почали штрафувати порушників карантину. Станом на ранок 8 вересня всі керівники садочків та шкіл вже мали на руках протоколи про порушення карантину.

У ситуації розібралися кореспонденти 20 хвилин. Мама одного з вихованців дитячого садка заявила, що влада тільки злить людей, так як їм потрібно працювати, а дітей потрібно віддати в дитячі садки і школи, а не тримати за закритими дверима.

«Це може спровокувати чергову революцію! Чого вони домагаються? Червона-не червона, людям потрібно щось їсти, батьки повинні працювати, а діти повинні вчитися, а не сидіти вдома за закритими дверима» ,- обурюються матері одного з садів.

Правоохоронці протягом дня 7 вересня влаштували рейд по школах і садочках, де завідуючим і директорам виписували протоколи.

«Це просто жах, що діється! Тероризують людей, як хочуть. На кого працює поліція? Рішення вона відстоює? Ми в тій "червоній зоні" можемо бути цілий рік, тому дітям бути, Вибачте, деб.Ламі. Ми вже побачили, як всі вчилися навесні", обурюється ще одна мати.

Популярні новини зараз

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

Рішення про продовження навчального процесу було прийнято на засіданні міського штабу по боротьбі з коронавірусом 4 вересня. Крім того, в школах для мінімізації поширення інфекції був введений змішаний формат навчання, коли діти ходять в школу через день.

Правоохоронці зі свого боку розповіли, що за останні 2 дні склали тільки 26 протоколів. Про це повідомив начальник відділу комунікації Головного управління Нацполіції в області Сергій Крета. Він заявив, що вранці 8 вересня протоколи про правопорушення мали на руках всі керівники навчальних закладів. Він також заявив, що учні не можуть відвідувати школи під час жорсткого карантину.

Міська влада встала на захист вчителів і вихователів і заявила, що нікого без підтримки не залишать. Начальниця міського управління освіти Ольга Похиляк розповіла, що юристи вже працюють з протоколами. Також Похиляк розповіла, що батьки проти сидіння їхніх дітей вдома.

"Нас атакували. Людям потрібно ходити на роботу, діти повинні вчитися. І ми розуміємо, що слід виконувати всі рекомендації МОЗ, але в той же час всі ці вимоги зонування рішенням суду визнали неконституційними. У нас "червона зона" може тривати і рік часу, в такому випадку є все знову сидіти вдома",- продовжує вона.