Осінь - сезон збору врожаю, а значить саме час купувати солодкий і корисний гарбуз. Про те, як правильно вибрати осінній овоч, розповів харчовий технолог Андрій Бабаєв для "СТБ".

Читайте Знай в Google News!

Відомо, що гарбуз і його насіння вкрай корисні для людини, а сам овоч є справжньою знахідкою для лікарів і дієтологів. Однак, існує кілька видів гарбузів і ознаки, які сигналізують про неякісний продукт. Давайте розберемося, як вибрати солодкий і корисний овоч, який може пролежати аж до літа.

Мускатний гарбуз

Цей вид гарбуза має довгасту форму, розширену до низу. М'якоть у цього вида соковита, солодка і має приголомшливий горіховий аромат і присмак. Мускатний гарбуз дуже солодкий, тому якщо робити з нього десерт, зовсім не обов'язково додавати до нього цукор.

Популярні новини зараз
В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться Землю накрила потужна магнітна буря, як встояти на ногах Українці намагаються зберегти своє майно перед законом про мобілізацію: що хочуть встигнути Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру
Показати ще

Розрізаний або порізаний кубиками гарбуз краще не купувати. По-перше, через те, що йог могли розрізати в антисанітарних умовах і на м'якоті може бути багато бактерій. По-друге, у гарбуза є два найлютіших ворога – це такі грибкові захворювання, як молочна роса і антракноз. Якщо гарбуз ними захворів - його м'якоть буде дуже несмачною і гіркою.

Гарбуз без хвостика також краще не купувати, оскільки він, як і риба, починає псуватися з "голови". Щоб гарбуз простояв як мінімум до грудня, рекомендується зберігати його хвостиком догори, щоб овоч не наситився зайвою вологою.

Великоплідний гарбуз

Цей вид гарбуза зберігається найдовше. Більш того, чим довше ви зберігаєте овоч, тим солодше він стає. Це пов'язано з тим, що в свіжозібраному гарбузі міститься багато крохмалю, який з часом перетворюється в цукор.

Після того, як Ви купили гарбуз або зібрали урожай з городу, обов'язково по можливості залиште його на сонці, бажано на 1-2 дні. Тоді шкірка підсохне і ущільниться, що створить бар'єр, що зменшує втрату вологи. Так гарбуз пролежить довше. Також його бажано зберігати в сухому приміщенні, яке добре провітрюється.

Краще не купувати дуже великі гарбузи не тільки тому, що в розрізаному вигляді вони довго не зберігаються, але і тому, що чим більше гарбуз, тим менш солодка у нього м'якоть. Найкраще купувати гарбуз вагою 3-5 кг.

Твердокорий гарбуз

Цей гарбуз володіє найкориснішими насінням і в ньому їх більше, ніж в інших видах. До того ж, у насіння твердокорого гарбуза дуже тонка оболонка, тому вони легко чистяться.

Гарбузи твердокорого виду мають прісну, несолодку м'якоть. Тому такий гарбуз відмінно підійде для приготування м'ясних страв і гарнірів. Адже іноді зайва солодкість псує смак і не всім подобається.

Існує спеціальний сорт твердокорого гарбуза, який називається "Голонасінна" – в насінні такого гарбуза взагалі немає панцира, тому їх зовсім не потрібно чистити. Цей гарбуз зберігається недовго, через те, що в насінні дуже тонка оболонка і вони швидко починають проростати. Через це смак гарбуза стає гіркуватим. Тому з таких гарбузів потрібно швидше витягувати насіння і робити з м'якоті заготовки.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Раніше повідомляли, гречана, манна, кукурудзяна, перлова: Як правильно варити каші.

Як повідомляв Знай.иа, кекс з родзинками, вишнею, горіхами і коньяком: випічка, яка перетворить звичайне чаювання в Свято.

Знай.иа писав, запечена картопля з курячим філе і маринованими огірками: оригінальний спосіб приготування.